Z życia Towarzystwa

Warsztaty regionalno artystyczne

20 lipca 2013 | 0 Komentarzy

Od 1. czerwca b.r. trwa realizacja zadania publicznego Gminy Buczkowice  pod nazwą „Warsztaty regionalno- artystyczne wraz z realizacja programu profilaktyczno-wychowawczego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Uczestnikiem tego zadania realizowane w porozumieniu z dyrekcją Zespołu Szkół Ogólnokształcących są dzieci- członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Buczyna”, działającego w tym zespole placówek szkolnych.  Buczyna rozwija swą działalność pod dyskretnym patronatem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Zagroda”, jako zespół kultywujący miejscowe tańce, pieśni, ubiory. Zasługuje więc na nasze wsparcie i pomoc. W bieżącym roku w warsztatach bierze udział osiemnaścioro dzieci oraz opiekunowie. Dzieci doskonalą swoje umiejętności    niezbędne w działalności artystycznej zespołu, poznają nasz region i jego ciekawe , warte odwiedzenia miejsca. Odwiedziły więc m.in Międzybrodzie Żywieckie z jego słynna górą Zar A  słynną z elektrowni szczytowo pompowej, Jeziora Żywieckiego i zapór na Sole, szkoły szybowcowej i kolejki zębatej, podobnej do tej na Gubałówkę. Międzybrodzie Żywieckie jako część Ziemi Żywieckiej , a więc tej samej, z którą przez wiele wieków związane były Buczkowice.Dzieci zwiedziły również żywiecki zamek i goszczące w jego murach muzeum Miasta Żywca  Spędzając pożytecznie czas dzieci miały również możliwość zapoznać się z zagrożeniami, jakie związane są z sięganiem po środki odurzające. Realizacja zadania była możliwa dzięki zespoleniu środków pochodzących od rodziców dzieci i dotacji Gminy Buczkowice. Zakończenie zadania zbiegnie się z końcem lipca.